Futuristler Dernegi™ logo vector


Below you can download free Futuristler Dernegi™ logo vector logo. This logo uploaded 25 Sep 2014. Futuristler Dernegi™ logo vector logo downloaded 0 times. See preview Futuristler Dernegi™ logo vector logo, download Futuristler Dernegi™ logo vector logos vector for free, write meanings, This is logo available for Windows 8 and Mac OS. You can download vector image in EPS, AI, CDR formats

Tags: Turkey

Format: EPS

Description: 2005 yılında, sosyal yaşamın ve iş yaşamının gelecekte nasıl şekilleneceğine dair uzgörülerde bulunmak üzere multidisipliner çalışmalar yapmak üzere kurulmuştur.Fütüristler Derneği, sosyal ve pozitif bilimler açısından tüm disiplinlerin ve teknolojinin insanlığı ne kadar ve nasıl etkileyeceği, nelerin değişeceği ve dönüşeceğiyle ilgili görüşleri paylaşmak; iş yaşamı ve sosyal hayatı iyileştirmeye yönelik yöntemler geliştirmek üzere faaliyetlerde bulunmaktadır.

Author:

Uploader: active-user

Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

   

Views: 1279

Average Rating: 4

Number of ratings: 2

Uploaded: 2014-09-25

Update: 2014-09-25

Download: 0

Download price: free

Available: yes

Web: http://futurizm.org/futurist/

Downloading Futuristler Dernegi™ file vector logo you agree to abide to our terms of use.
Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

Post a Meaning

Write about your feelings and thoughts!

Know what this logo is about? Does it mean anything special to you? Know the history of the logo or interesting facts about this? Share your meaning with community, make it interesting and valuable.
Only registered users can post meanings. Please Sign Up or Log in.