MAG Medya™ logo vector


Below you can download free MAG Medya™ logo vector logo. This logo uploaded 15 Jul 2014. MAG Medya™ logo vector logo downloaded 60 times. See preview MAG Medya™ logo vector logo, download MAG Medya™ logo vector logos vector for free, write meanings, This is logo available for Windows 8 and Mac OS. You can download vector image in EPS, AI, CDR formats

Tags: Turkey

Format: EPS

Description: Temmuz 2004’te Ankara’da yayın hayatına başlayan MAG aylık 5000 tiraja sahip bir magazin dergisidir.Zamanla başta İstanbul olmak üzere yurt çapında da cemiyet haberlerine yer veren İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Eskişehir gibi Büyükşehirler Bodrum, Çeşme gibi tatil beldelerinde de satışa sunulmaktadır. A grubu olarak tanımlanan elit kesime hitap eden MAG Cemiyet haberlerinin yanı sıra modadan sağlığa, otomobilden dekorasyona, kariyerden kültür-sanata dek geniş yelpazesindeki konu ve konuklarıyla da 'kaliteli yaşam rehberi' olmuştur. Popüler yazarları ve haberleri ile benzersiz, ileriyi görebilen, trendleri belirleyen öncü bir dergi olan MAG, yurtdışında ünlülerle yaptığı röportajlarla da gündeme damgasını vurmaktadır. Paparazzi veya dedikodu haberleriyle kesinlikle ilgilenmeyen MAG, özel hayata karşı olan hassasiyetinin karşılığını kısa sürede almış ve henüz 1 yaşında iken 'Uluslararası Altın Kırk Ödülleri'nde "Yılın Magazin Dergisi" ödülüne layık görülmüştür.

Author:

Uploader: logos

Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

   

Views: 2105

Average Rating: 4

Number of ratings: 2

Uploaded: 2014-07-15

Update: 2014-07-15

Download: 60

Download price: free

Available: yes

Web: www.magdergi.com

Downloading MAG Medya™ file vector logo you agree to abide to our terms of use.
Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

Post a Meaning

Write about your feelings and thoughts!

Know what this logo is about? Does it mean anything special to you? Know the history of the logo or interesting facts about this? Share your meaning with community, make it interesting and valuable.
Only registered users can post meanings. Please Sign Up or Log in.

MAG Medya logos vector

Magazine Luiza
Magic The Gathering
magazine luiza
mago de oz
Magneti Marelli
MAGG