TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ logo vector


Below you can download free TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ logo vector logo. This logo uploaded 13 Aug 2014. TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ logo vector logo downloaded 0 times. See preview TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ logo vector logo, download TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ logo vector logos vector for free, write meanings, This is logo available for Windows 8 and Mac OS. You can download vector image in EPS, AI, CDR formats

Tags: Turkey , medical

Format: EPS

Description: TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI</p> <p>Sindirim sistemi hastalıklarının incelenmesi, Türkiye'de gastroenteroloji biliminin ve gastroenteroloji uzmanlarının hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek,<br /> Memleket içinde ve dışında gastroenteroloji ile ilgili bilimsel teşekküllerle işbirliği ve teması temin etmek,<br /> Gastroenteroloji konusunda bilimsel araştırma ve incelemeleri teşvik ve organize etmek,<br /> Yurdumuzda, gastrointestinal sistem hastalıklarının önem ve mahiyetlerinin daha iyi anlaşılması için çeşitli araçlarla halkı aydınlatmak,<br /> Gastroenteroloji konusunda yayın yapmak,<br /> Türkiye'de sindirim sistemi ve beslenme ile ilgili hastalıkların sebeplerini araştırmak ve sebeplerle savaşmak,<br /> Ulusal ve uluslar arası gastroenteroloji kongrelerini düzenlemek,<br /> Yukarıda amaçlara ilişkin kurulmuş ve kurulacak vakıflar ve derneklerle işbirliği yapmak ve bunların kuruluşlarına iştirak etmek.

Author:

Uploader: logos-admin

Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

   

Views: 1264

Average Rating: 4

Number of ratings: 2

Uploaded: 2014-08-13

Update: 2014-08-13

Download: 0

Download price: free

Available: yes

Web: http://www.tgd.org.tr/

Downloading TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI™ file vector logo you agree to abide to our terms of use.
Please consider supporting us by giving a social vote after downloading. Thanks!

Post a Meaning

Write about your feelings and thoughts!

Know what this logo is about? Does it mean anything special to you? Know the history of the logo or interesting facts about this? Share your meaning with community, make it interesting and valuable.
Only registered users can post meanings. Please Sign Up or Log in.

TURK GASTROENTEROLOJI DERNEGI logos vector

Turkish Airlines
Turk Hava Yollari - THY - Lale Motifi
turkiye noterler birligi
Turkiye Cumhuriyeti Icisleri Bakanligi
Turkey Hill
Turkish Airlines 2005